ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator
2007-12-16, 18:13
Widzenie Aury
Autor Wiadomość
[PP]Pchła 

Być albo nie być...

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-12-15, 19:05   Widzenie Aury

Wie ktoś, jakiego koloru jest aura, jeśli ktoś już ją widzi?
Miałam dziś dziwne doświadczenie - zdawało mi się że widzę aurę kawałka mojej ręki.
Trzymałam na dłoni pięciozłotówkę, leżałam przy zgaszonym świetle i patrzyłam się na monetę nie wiedzieć czemu. Myślałam o dość przykrych rzeczach, które w życiu mnie spotkały...
Pojawiła się wtedy cienka, jasno-błękitna linia naokoło mojej ręki.
Gdy zniknęła starałam się by zobaczyć Ją jeszcze raz, nie pamiętam wtedy o czym pomyślałam, lecz znów to zobaczyłam...

Czy to mogła być aura?

[ŁS]Nyunube 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-12-15, 19:49   

hmm... zludzenie optyczne... zgas calkiem swiatlo w pokoju, zaslon okna i zrob to najlepiej w nocy. popatrz sie na np. meble - zobaczysz ciemnosc? NIE zobaczysz pewnie jakies kropki, delikatne lub mniej delikatne kolorowe swiatelka, linie, kreski i rozne inne rzeczy. albo np. gdy w pokoju bedzie juz bardzo slabe zrodlo swiatla- zapatrz sie w nie tak jakby ale tak troche obok niego: efekt? swiatlo zniknie (kolejne zludzenie optyczne). te wszystkie swiatelka, linie, kontury to efekt tego ze oko ludzkie nie jest doskonale. kamera bedzie widziala czern ale oko ludzkie bedzie widzialo kropki, i plamki.

ale zeby mnie zle nie zrozumiec: to co sie dzieje przy OOBE (hypnagogi mam na mysli) to nie mozna uznac za zludzenie gdyz mysle ze sa to jakby twory naszego mozgu (lub podswiadomosc) i nie jest to blad oka lecz mozgu.

[PP]Pchła 

Być albo nie być...

Wysłany: 2007-12-15, 19:54   

crashero napisał/a:
kropki, i plamki.

Kropki i plamki? O niczym takim nie wspomniałam... Widziałam linię w okół mojej ręki.
Podobno niektórzy aury widzą i można wtedy wywnioskować coś z nich - z aur innych osób.

[ŁS]Nyunube 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-12-15, 20:57   

nie mowie ze widzialas kropki... napisalem tez tam o kreskach... pozatym jak zamkne oczy i skupie sie "patrzac" na reke to tez potrafie zobaczyc "kontury" reki... niewyrazne ale potrafie i nie sadze zeby to bylo widzenie aury czy cos w tym rodzaju... jesli sie bardziej skupic to idzie nawet zmienic kolor tego konturu :P

[PP]Pchła 

Być albo nie być...

Wysłany: 2007-12-16, 10:16   

Więc troszkę o aurach:

Czym jest aura?

Według mistyki chrześcijańskiej: aureolą świętości, w okultyzmie: emanacją ciała eterycznego, w filozofii Wschodu: manifestacją sił witalnych. Ostatnio aura określana jest jako zmienne pole biologiczne, składające się między innymi z sił elektromagnetycznych, magnetycznych i elektrycznych i "biograwitacyjnych" człowieka. Można uważać, że jest tożsama z polem morfogenetycznym (R. Sheldrake). Po mistykach, parapsychologach i badaczach tajemnic Wschodu, od XIX wieku interesuje również naukowców.

W strukturze aury można wyróżnić trzy podstawowe warstwy:

1. Aura eteryczna to jasna lub ciemna obwódka wokół ciała. Ma grubość 1-3 cm Jest odzwierciedleniem żywotności, witalności organizmu.
2. Aura astralna jest jasna, zwykle symetryczna i w dość równej odległości od ciała (5-20 cm; u niektórych 5-1500 cm). Jest przejawem życia emocjonalnego i uczuć.
3. Aura mentalna jest jasna, dość mglista, bez wyraźnego konturu zewnętrznego. Spostrzegana w odległości od ok. 10 do 1000 cm od ciała (u niektórych nawet do ok. 4000cm). Jest przejawem aktywności myślowej i elementów życia duchowego.

Warstwy te mogą się nawzajem przenikać tworząc unikalną i skomplikowaną strukturę. Dlatego trafne diagnozowanie można podjąć dopiero po wielu tygodniach czy miesiącach praktyki.
Charakterystyka aury zależy od pracy czakramów - głównych ośrodków przetwarzania energii witalnej (według filozofii Wschodu), utożsamianych w medycynie zachodniej z głównymi gruczołami dokrewnymi i splotami nerwowymi.

Źródło informacji

Aura dostarcza informacji na temat stanu całej struktury bioenergetycznej człowieka, a więc stanu zdrowia, zasobów energii, stanu psychicznego i emocjonalnego, a jest to kompleksowa informacja, którą trudno uzyskać innymi metodami. Zjawisko emisji - nadawania aury przez człowieka lub zwierzę jest przekazem zawsze obiektywnym i zwykle nie mogącym ulec przekłamaniu czy manipulacji.

Dla kogo?

Najbardziej przydatna byłaby dla tych osób, które potrzebują umiejętności szybkich decyzji, intuicyjnie związanych z ludźmi. Dotyczy to nie tylko lekarzy i psychoterapeutów, ale również negocjatorów i ... policji. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy w tłumie osób musimy wyszukać terrorystę przed spodziewanym zamachem. Zmiana wyglądu aury człowieka, przygotowującego się do gwałtownego działania jest wyjątkowo wyraźna, możliwa do wychwycenia nawet przez osoby nie wyszkolone a bardziej wrażliwe. Bardziej lub mniej uświadomione obserwowanie aury jest na tyle częste, że zakodowało się w tradycji ludowej, np. w przysłowiu "Na złodzieju czapka gore".

Na czym polega "widzenie aury"?

Nie jesteśmy w stanie bezpośrednio obserwować zmian pola energetycznego, dlaczego więc możemy dostrzec aurę? Jakie właściwości czy umiejętności ludzkie są wtedy wykorzystywane? Jak dotąd nikt nie zajmował się tak postawionym problemem. Według Instytutu Inżynierii Informacji "widzenie aury" jest po prostu umiejętnością interpretacji zespołu bodźców podprogowych przy pomocy ośrodka wzroku.

Każdy z nas odbiera za pomocą pięciu zmysłów około miliona jednostek informacji na sekundę, także takich jak szum krwi, dotyk różnych fragmentów ubrania, bicie serca. Z tej ogromnej ilości informacji około siedem (!) dochodzi do naszej świadomości, zaś reszta, czyli prawie milion, jest zbyt słaba, aby przebić się do świadomości, a więc jest przez świadomość pomijana, pozostając na poziomie wrażeń, czy halucynacji. Te informacje, które nie zdołały przekroczyć progu naszej świadomości, zostały nazwane bodźcami podprogowymi. Skoro bodźce podprogowe i tak są przez nas odbierane, możemy wytrenować taką metodę koncentracji, która pomoże je zarejestrować w świadomości a następnie praktycznie wykorzystać.

Dlaczego wykorzystywany jest akurat zmysł wzroku?

Bodźce podprogowe pojawiają się w postaci wizualizacji, czyli obrazu aury dlatego, że życzymy sobie tej formy jako najbezpieczniejszej. Mniej się obawiamy zobaczyć ducha, niż usłyszeć lub poczuć ducha. Są oczywiście osoby, które "nie widzą aury". Ich model percepcji dopuszcza tego rodzaju informację w innej postaci, np. słyszenia szmerów lub dźwięków, odczuwania zapachu strachu czy radości osoby znajdującej się w innym pomieszczeniu, odbioru zmian pola grawitacyjnego. Wizualizacja aury jest sposobem najbardziej komunikatywnym, bezpiecznym, wygodnym i ... najlepiej zbadanym.

Czego potrzebujemy, aby "widzieć aurę"?

"Widzenie aury" jest popularnie uważane za fantazję lub ciekawą zabawę. Właściwie może to być słuszny pogląd, zwłaszcza jeśli nie zależy nam na efektach praktycznych. Niestety, osiągnięcie trwałych rezultatów w umiejętności postrzegania aury dla celów np. zawodowych wymaga poważnego przygotowania. Przede wszystkim trzeba uporządkować własny stan emocjonalno - umysłowy oraz skonkretyzować własny, spójny model postrzegania świata, gdyż inaczej trudno nam będzie osiągnąć odpowiedni stopień koncentracji, potrzebnej do sterowania odbiorem informacji kolejnych zmysłów, a potem wystarczy "tylko" ćwiczyć ...

Więcej na stronie: >Klik<

Odpowiedz do tematu