ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Autosugestia
Autor Wiadomość
Naruto 

I co sie gapisz?

Wysłany: 2007-06-29, 08:44   Autosugestia

Myślenie zabija

Wiecie, że możemy wmówić sobie różne rzeczy. Ale jak bardzo nasz mózg może przyjąć te rzeczy za prawdziwe?

Jakiś czas temu w Chicago głośno było o człowieku, który zamarzł w chłodni. No niby nic dziwnego, po za tym, że chłodnia była... wyłączona. Badania przeprowadzone przez patologa wykazały, że człowiek zamarzł. Był on przekonany, że chłodnia jest włączona. Jego organizm zareagował jakby przebywał w temperaturze -50 stopni celsjusza! W Polsce też są znane takie przypadki. W latach sześćdziesiątych, pod stertą węgla górnik przeżył w zawalonym szybie 2 tygodnie bez wody i pożywienia. Górnik przeżył, ponieważ myślał, że czas jaki minął do znalezienia go wynosił 10 godzin, a nie 2 tygodnie. Autosugestię wykorzystują filipińscy kapłani, by chodzić boso po rozżarzonych do białości węglach i nie mieć śladu po oparzeniach na stopach.

Wiadomo, że ludzki mózg jest najbardziej skomplikowanym narządem. Ale nikt nie wie jaką ma naprawdę moc.

voyteq

Zródło: http://dhost.info/truths/

Administrator 

Administrator

Wysłany: 2008-03-15, 17:38   

Było w takim jednym programie że po węglach można chodzić dzięki pocie na stopach który nas chroni przed poparzeniem wiec autosugestia nie wiem czy ma cos do tego czy sie oparzysz czy nie, ale nieraz jak np. w zimie musiałem iśc kawał do szkoły bo uciekł mi tramwaj i było cholernie zimno gdy wyobraziłem sobie uczucie ciepła wokól mnie jak np. podczas kompieli to przestawałem sie trząść i było mi cieplej, wiec coś tam w tym jednak jest...

"Co sobie uświadamiasz, to też kontrolujesz; to czego sobie nie uświadamiasz, kontroluje ciebie"

[ŁS]Nyunube 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-15, 19:01   

hmm... ja uwazam ze autosugestia to jedno z najpotezniejszych narzedzi do manipulowania wlasnym mozgiem, podswiadomoscia i w efekcie... organizmem :) gdzies juz pisalem o sile woli i o tym jak mozna ja wykorzystac do osiagania lepszych rezultatow np. w sporcie. podobnie jest z autosugestia. maly eksperyment: potrafisz biec i wyobrazic sobie ze goni cie np. wilk? musisz to sobie mocno wyobrazic- poczuc strach. poczujesz przyplyw adrenaliny :) a tak jak wiadomo podnosi sprawnosc fizyczna i refleks :P

autosugestie sie chyba wykorzystuje przy wywolywaniu LD. a przynajmniej ja ja wykorzystuje :P musi miec wiec wplyw jakis na podswiadomosc. ogladalem na discovery taki eksperyment:
kobieta lezala i miala reke w goracej wodzie i powiedzieli ze ja teraz ochlodza, tak tez zrobili, potem powiedzieli ze podgrzeja wode i jak bedzie za goraca to niech wyjmie reke - wody nie podgrzali a po jakims czasie kobieta wyjela reke przekonana ze ja parzy ;p ciekawe prawda? ;p

[ŁS]hackpiro 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-17, 19:38   

Krzysiek1991 napisał/a:
Było w takim jednym programie że po węglach można chodzić dzięki pocie na stopach który nas chroni przed poparzeniem wiec autosugestia nie wiem czy ma cos do tego czy sie oparzysz czy nie, ale nieraz jak np. w zimie musiałem iśc kawał do szkoły bo uciekł mi tramwaj i było cholernie zimno gdy wyobraziłem sobie uczucie ciepła wokól mnie jak np. podczas kompieli to przestawałem sie trząść i było mi cieplej, wiec coś tam w tym jednak jest...
robiłem to chyba 100 razy ;)

Odpowiedz do tematu