ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Potęga myśli
Autor Wiadomość
juliene878 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2007-07-04, 10:29   Potęga myśli

Ostatnio niemało razy doświadczałam takowego zjawiska jak "telepatia" i wiele się nad nim zastanawiałam - między innymi nad tym czy jest to jedynie przywilej tzw. "ludzi wybranych"(jak kiedyś myślałam) czy wszystkich nas;w końcu doszłam do wniosku, że moje pierwsze założenie jest błędne.
Każdy z nas myśli, myśli nieustannie - jak przeżyć ten bądź następny dzień, jak zarobić na życie, jak zdobyć coś, co jest niezbędne do przetrwania w tym szalonym życiu...Przykładów jest mnóstwo. A czy choć ktokolwiek zastanawiał się nad swoimi myślami i nad tym, czym one dla nas są? Chyba tak, ale takie rozmyślania nie pojawiały się zbyt często, a jeśli już, to nie trwały zbyt długo. Dlaczego? Po prostu szalony tryb naszego życia wciąż goni nas coraz dalej i dalej, nie pozwalając na rozmyślania, które wg niego są zbędne, a który tak chytrze i zdradziecko podsuwa stres...
Trzeba się zatrzymać i zastanowić - w ciszy i powoli; myśleć, co, jak i do czego ta myśl może doprowadzić. Im więcej człowiek rozmyśla,wyciąga wnioski i działa ( a nie naodwrót), tym więcej rozumie - siebie i swoje życie.
Myśl jest bardzo potężnym sojusznikiem - odpowiednio nią pokierowawszy możemy zrobić niemal wszystko: posiadać te "niby paranormalne"zdolności i programować swoje życie wedle woli. Cudownie, prawda?
Niestety, myśl może być również bardzo niebezpieczna; to dlatego pojawiają się te wszystkie samobójstwa i cierpienia. Okropne, prawda?
Aby tego uniknąć,nie poddawać się zewnętrznym wpływom (szczególnie mas) i odnaleźć szczęście, należy przystąpić do trudnej i długiej pracy nad sobą, której początek polega właśnie na myśleniu; trzeba sobie wmawiać, że jest się wytrwałym, silnym i wszystkiemu podoła, wierzyć w siebie i w swoje pragnienia. Sęk w tym, że coś będzie nas od tego odciągać. I tu właśnie pojawia się trudność, która jednak tak naprawdę nie ma żadnych szans z silną wiarą, potęgą pozytywnych myśli. Najważniejsze się nie poddawać; usuwać z siebie wszystko negatywne.
Kontrolując siebie, zaczynamy kontrolować swoje myśli. I wówczas zaczynają nam służyć: możemy im rozkazywać, z ich pomocą wpływać na otoczenie. Ot i cała prawda.

[PP]Pchła 

Być albo nie być...

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-10-24, 06:14   

No dobrze... Ale jak się nauczyć odczytywać myśli innych?
Wszystko rozumiem... Myślimy... Myślimy i jeszcze raz myślimy....
Ale jak wedrzeć się w umysł innej osoby? :-/

juliene878 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2007-10-24, 07:12   

Za takie wdzieranie się można nieźle oberwać :shock: , bo nie wiadmomo na kogo się trafi...
O ile rozumiem, najpierw trzeba się nauczyć koncentracji (+ wiara w swoje możliwości), czego się nie osiąga w krótkim czasie...

[ŁS]Nyunube 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-24, 13:16   

wiecie co wam powiem? ostatnio robilem eksperyment z kolega i kolezanka... z racji ze oni pierwszy raz o czyms takim slyszeli i nie umieja nawet wytworzyc silnej wizualizacji czy glebokiego relaksu to ja postaralem sie im cos przelsac ale do rzeczy:

1. przeprowadzilismy 20 testow. 4 seriami po 5 testow.
2. test polegal na tym: pisze na kartce liczbe 1-5 i zaczynam sie relaksowac... (kolega tez sie odpreza), potem intensywie mysle o tej osobie i o tej liczbie: wobrazam sobie jak sie ona przemieszcza w formie energii ode mnie do niego. a on ma powiedziec pierwsza mysl jaka mu przyjdzie do glowy

3. wyniki byly zaskakujace poniewaz: z rachunku prawdopodobienstwa powinien odgadnac 1 na 5 prob tak? a udalo sie 1 raz na 2 proby. jest to zaskakujace poniewaz robie cos takiego pierwszy raz a kolega jest niedoswiadczony w takich technikach. jesli mozna to wytrenowac to daje to niesamowite mozliwosci chociazby w sciaganiu na kartkowce heheh :P

[ŁS]hackpiro 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-24, 14:03   

to mi się przyda :-P

[PP]JLee 

Wysłany: 2008-05-02, 18:06   

ostatnio myslalem nad tym czy gdyby opanowac telepatie to czy mozna by mocno sterowac ludzmi, bo mozna by nop takiego biznesmana przekonac zeby przelal nam a konto kupe kasy, albo mozna by manipulowac ludzmi do tego stopnia ze by robili co chcenmy xD

"móżdżku dziś bedziemy robić to co zwykle... opanowywać świat xD" !!!!

[ŁS]Nyunube 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-11-13, 08:08   

z tego co ogladalem bodajze na discovery to bylo cos takiego ze facet byl eksperymentowany w jakis tam sposob ale to nie wazne co. Wazne jest to ze nieswiadomie byl obiektem drugiego eksperymentu. Osoba w drugim pokoju bodajze czy nawet w tym samym miala starac sie przekazac mu telepatycznie ze ma isc do jakiegos tam biura i wziasc koperte. Co sie okazalo. Zaraz po zakonczeniu eksperymentu koles polecial do tego biura po koperte. Tlumaczyl ze nie wie czemu ale mial dziwne uczucie ze musi isc do biura po koperte ^^

Zauwazylem tez ze BARDZO czesto gdy zaczynam nucic sobie cos w myslach to osoby obok zaczynaja sobie to pogwizdywac cz nucic. Hehe nie macie czegos takiego czasami?

[ŁS]Kliper 

Serpent

Wysłany: 2008-11-13, 15:22   

Z tym nuceniem... Musisz nieswiadomie po cichu mruczec ta piosenke ;P Nie jestes chyba na tyle potezny, aby przekazywac swoje mysli przypadkowym osobom.
My blood runs cold"

[PP]JLee 

Wysłany: 2008-11-13, 18:59   

ale krasz ma racje, czasem jest tak ze ludzie robia serio to co bysmy chcieli, ale chyba to jedenk przypadek tyko :<
krasz, masz moze jakis odnosnik do etgo programu, albo znasz moze jakis tytul albo cvos? chetnie bym sobie obejrzal :)

[ŁS]Nyunube 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-11-13, 20:41   

niestety nie mam :( dosc dawno to bylo jak to ogladalem ale przyznajcie. Cos w tym jest co nie? xD nie mieliscie czegos takiego nigdy?

[ŁS]Kliper 

Serpent

Wysłany: 2008-11-13, 21:52   

Raz mialem ze spodobaly mi sie piosenki The Unforgiven i The Unforgiven III, patrze na opis kolegi, a on ma The Unforgiven II ;d
My blood runs cold"

Włóczek 

Wysłany: 2008-11-16, 17:16   

mhm... jeśli jesteście dobrymi manipulatorami (tak jak ja ;p) to możecie łatwo kimś pokierować. UWAGA! zawsze kosa trafi na kamień ;p

// Nie ważne jak spadasz, ważne jak lądujesz. ("Nienawiść" 1995

[ŁS]Nyunube 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-11-16, 17:19   

hehe ^^ to akurat nie jest trudne ^^ prosty przyklad jak zmanipulowac tlum ;p zwykle po lekcji ludzie nie wiedza gdzie jest kolejna lekcja xD wystarczy wziasc ze 2 kumpli i isc przodem nic innym nie mowiac ^^ tlum pojdzie za tymi 3 osobami (w wypadku 1 nie zawsze dziala) bo ida pierwsi i pewnie wiedza gdzie kolejna lekcja xD u mnie w klasie dziala w 60 % przypadkow ^^
Inny przyklad. rozmawiasz z kims. Popatrz sie tak za niego. Tak wyciagnij szyje jakby ktos za nim stal xD na 100 % sie obroci xD

[ŁS]Kliper 

Serpent

Wysłany: 2008-11-16, 20:03   

crashero napisał/a:
Inny przyklad. rozmawiasz z kims. Popatrz sie tak za niego. Tak wyciagnij szyje jakby ktos za nim stal xD na 100 % sie obroci xD

Ale co to daje? ;P

Inny przyklad. Jesli wbijesz czlowiekowi noz w glowe to padnie na ziemie i umrze.
My blood runs cold"

[ŁS]Nyunube 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-11-16, 20:10   

tak, albo ze Krasz cos napisze a Kliper odpisze glupoty takie, farmazony nieziemskie. Zastanow sie czasami czlowieku.

Odpowiedz do tematu