ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawdź czy panujesz nad swoim umysłem
Autor Wiadomość
Administrator 

Administrator

Wysłany: 2007-11-20, 17:58   Sprawdź czy panujesz nad swoim umysłem

http://www.joemonster.org...d-swoim-umyslem

Polecam, całkiem przydatne ćwiczonko, mi po chwili udawało się bez problemu zmieniać kierunek obrotu...

Jak ma się problemy to radze na poczatku patrzeć na stope i spróbować zmienić...

Potem można tak robić patrząć na cały rysunek...

"Co sobie uświadamiasz, to też kontrolujesz; to czego sobie nie uświadamiasz, kontroluje ciebie"

Energy 

Wysłany: 2007-11-20, 18:19   

Na początku wystarczy kilka chwil aby tancerka zmieniła kierunek ...Przynajmniej dla mnie.
Zastanawia mnie fakt czy nie jest to po prostu normalna animacja ,najpierw tancerka obraca się z kierunkiem zegara a po chwili zmienia go .

[PP]Pchła 

Być albo nie być...

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-11-20, 18:34   

Ja z polei spojrzałam najpierw na tą animację, a później na jej cień. Gdy znów spojrzałam na babkę, odwracała się już w drugim kierunku.

Administrator 

Administrator

Wysłany: 2007-11-20, 18:36   

Ona się wogóle nie obraca bo obrazek jest w 2 wymiarach, jest tylko takie złudzenie, gdy nie ma cieniowania mózg nie umie dostrzec głębi i "obraca" się ona w zależną od nas stronę....
Równie dobrze np. noga może być z tyłu jak i z przodu...

A pozatym sprawdziłem to bo mojej siostrze kręciło się w prawo a mi w lewo, gdy ja zmieniałem to jej nadal się w tą samą kręciło itp......

"Co sobie uświadamiasz, to też kontrolujesz; to czego sobie nie uświadamiasz, kontroluje ciebie"

[ŁS]Nyunube 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-20, 18:43   

mnie sie nie udalo ale to dziala na tej samej zasadzie jak np. narysuj kreskami przestrzennie kostke taka zwykla jak na matematyce i skup sie. a bedziesz umiala zobaczyc ja z gory i jakby z dolu ;) tez dosyc ciekawe. z tancerka mi sie nie udalo moze dlatego ze jest ona uchwycona lekko i z gory i na uniesiona lewa noge co automatycznie daje mozgowi do zrozumienia ze kreci sie wedlug wskazowek zegara...

Administrator 

Administrator

Wysłany: 2007-11-20, 18:49   

Spróbuj, przejechać obrazem w dół żeby widać było same nogi od kolan w dół, i w chwili złącznia, gdy ta która się rusza jest za tą w środku pomyśl że ona jest z przodu, powinno ci się zmienić... tak jest najłatwiej...

[ŁS]Nyunube 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-20, 20:54   

pffahahahha udalo mi sie xD smieszne :P smiesznie sie na to patrzy raz w prawo raz w lewo xD

[PP]JLee 

Wysłany: 2007-11-20, 21:29   

kazemu sie uda
to jest proste jak nie wiem

a to co pisze na tej stronie to jest sciema bo nie wydaje mi sie ze nalezymy do jakis 30% bardziej rozwinietych mentalnie.... to jest po porstu jakas zabawa .

[ Dodano: 2007-11-20, 21:30 ]
ale trzeba dodac ze zabawa fajna:)

[ŁS]Nyunube 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-20, 21:34   

tak jak mowilem zrobcie sobie eksperyment z przestrzenna kostka na papierze :P tez ciekawe efekty ;p hmm... Lee... sam nie wiem... nie chcialbym nas w zaden sposob wychwalac :P ale moze treningi wizualizacji, medytacja polepszaja zdolnosc wykorzystywania mozgu? sam nie wiem... ale sam u siebie zauwazylem ze odkad to robie (trening wizualizacji, medytowanie) to troche inaczej patrze na to co mnie otacza- np. dostrzegam liscie jakies detale na ktore bym normalnie nie zwrocil uwagi ;p to taki przyklad tylko...

Mai

Wysłany: 2007-11-21, 15:57   

Sprawdziłam, czy to prawda. Wogóle się nie skupiłam na tym, żeby obrócić tancerkę i sama się obróciła! I za każdym razem, gdy testowałam, obracała się w drugą stronę w tym samym miejscu i... po tylu samych sekundach! Czyli to jedna wielka ściema... :/ Niestety...

[PP]JLee 

Wysłany: 2007-11-21, 16:48   

Mai napisał/a:
Sprawdziłam, czy to prawda. Wogóle się nie skupiłam na tym, żeby obrócić tancerkę i sama się obróciła! I za każdym razem, gdy testowałam, obracała się w drugą stronę w tym samym miejscu i... po tylu samych sekundach! Czyli to jedna wielka ściema... :/ Niestety...

to jak wytłumaczysz fakt ze mi przez wiekszosc czasu kreci sie w lewo? i nie zminia kierunku?
Sciema jest w tym ze to jest jakis test... ale fakt ze sie obroci w druga strone jest niepodwazalny :P :P

[ŁS]Nyunube 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-21, 17:11   

to nie sciema... mozna widzieec tancerke w 2 stronach poniewaz jest ona na czarna i w rzeczywistosci nie wiemy czy tak naprawde kreci sie w lewo czy w prawo. gdyby byly jej kontury to od razu mozna by bylo to stwierdzic. tu chodzi o to ze mozg moze zinterpretowac to w dwojaki sposob tak samo jak z moim kwadratem lub znany wszystkim obrazek z "pucharem czy dwoma twarzami" ;p

[PP]JLee 

Wysłany: 2007-11-21, 18:23   

czyli chyba powinni napisc ze 30 % osob tego nie potrafi a nie na odwrot bo narazie pokazalem to kilku osobom ( w tym malemu dzieciakowi 11 lat ) i wszystim sie udao :)

[ŁS]hackpiro 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-24, 14:07   

Lol a mi się udało tak zrobić że nie może się obrócić :mrgreen:

Administrator 

Administrator

Wysłany: 2007-12-14, 17:54   

Proponuje coś trudniejszego, niech jedna się kręci w jedną strone a druga w drugą, kto tak potrafi?

PS. Nie wiem czy to możliwe :P

Odpowiedz do tematu